שמירה על היגיינה בעת שימוש מזרקה שוקולד

מפגש חברתי, קבלת פנים לחתונה, אירוע חברה או מסיבת ילדים יכולים להיות מעניינים יותר באמצעות מזרקת שוקולד. זוהי תכונה קייטרינג מזון כי הוא יותר ויותר פופולרי בכל סוגי הצדדים. בדיוק כמו קרח מגולף פירות מגולף, מזרקות שוקולד הן דקורטיבי ופונקציונלי בכוונה. שלא כמו סוגים אחרים של "קישוטים אכילים", מזרקות שוקולד הם דינמיים בגלל נוזל שוקולד זורם ללא הרף. ניתן להציב את המכשיר על שולחן הנשפים או על שולחן המזנון, ובכך ליצור איזשהו איזון אסתטי. מזרקות אלה יכולים לשמש נקודות מתכנסות שבו האורחים יכולים להתאסף ולחבר.

בטיחות בסיסית

עם זאת, מזרקות אלה הן מדיה פוטנציאלית של הפצת חיידקים מסוכנים, וירוסים ופתוגנים אחרים. פונדו שוקולד עצמו יכול להיות קרקע הרבייה אידיאלי עבור מיקרואורגניזם אם לא בפיקוח כראוי. ייתכן שיהיה צורך להקצות מישהו כדי לשמור על המזרקה ולהזכיר לאנשים על היגיינה בסיסית. זה נחוץ במיוחד למסיבות ילדים, שבהן ילדים יכולים להיות פרועים ויכולים להפיל או להרוס את ההתקנה מזרקה.

באמצעות אצבעות או ידיים להיקף קצת שוקולד מן המזרקה היא משהו שיש להימנע לחלוטין. הידיים הן ביתם של מינים רבים של מיקרואורגניזמים, אשר יכול בקלות להיות מועבר שוקולד. זה היה גם ליצור בלגן על השולחן יכול להרוס בגדים. נוזל השוקו החם והסיר החם עלולים גם לגרום לפציעה קלה או בעיניים. ההתקנה יכולה להיות בטעות להיות התהפך, שופך את התוכן. ילדים קטנים נמצאים בסיכון מיוחד. לפיכך, יש צורך לפיקוח.

יש להימנע גם מטבילה כפולה מאותה סיבה שיש להימנע משימוש באצבעות או בידיים. מזון אכול חלקית הוא laced עם הרוק הפה חיידקים. פעמיים טבילה זה יעביר חלק מן החיידקים לתוך השוקולד.

מסיבת בחוץ

הגשת מזון בחוץ כגון במקרה של קבלת הפנים לחתונה גינה יכול להיות מסוכן מבחינת היגיינה. ישנם מספר מזהמים אפשריים שניתן לערבב לתוך המזון. מאז מזרקה שוקולד אין כיסוי, הוא רגיש זיהומים חלקיקים. אלה כוללים אבק אדמה, עשן מכוניות, פרוות מחמד, גרגרי אבקה. למרות שחלקיקים מסוימים באוויר אינם מסוכנים בהכרח או עלולים לגרום למחלות, חלקם עשויים לגרום לאלרגיות.

רמה מסוימת של אמצעי זהירות יש לנקוט בעת שימוש מזרקות שוקולד בחוץ. לדוגמה, הנשף או שולחן הבופה צריך להיות מוגן על ידי אוהל קייטרינג מזון. חרקים כגון houseflies ונמלים הם בעיות פוטנציאליות אחרות שניתן למשוך על ידי מזרקה שוקולד. זה יהיה מועיל למקם כמה zappers חרקים אורגני repellants ב היקפית. הדלקת נר ארומטי עשויה לסייע בביטול חרקים מסוימים.

לנקות

ניקוי מזרקה שוקולד לאחר מסיבה או אירוע מיוחד הוא המשימה של קייטרינג מזון. עם זאת, אם המכשיר הוא בבעלות פרטית, היא החובה של המארח צד או homeowner כדי לנקות את המכשיר. ניקוי זה קל יחסית אבל זה חייב להיות בטוח כי לא שאריות לחות יישאר. כל הרכיבים חייבים להיות מיובשים כדי למנוע חלודה. הצמיחה של נבגי עובש זיהום חיידקי אפשרי גם ימנע בתהליך.

מודעות פרסומת